• Bielsko-Biala
    ul.Slowackiego 45
    tel. 033 8 150 140

Krav Maga

 

System Walki Krav Maga

KRAV MAGA jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.

Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych czlowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Prostota i skuteczność oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały jego rosnącą popularność - zarówno w treningach osób młodszych, jak i starszych, a także dziewcząt i pań.
W Stanach Zjednoczonych system Krav Maga wprowadzony został do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in. Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji, Szwajcarii, krajach skandynawskich i in.
 

Global Krav Maga Academy

Celem stworzenia GKMA jest propagowanie systemu KRAV MAGA w jego oryginalnej, pełnej wersji. Siłą tej organizacji są profesjonalni instruktorzy, stale podnoszący swoje kwalifikacje oraz umiejętności techniczne i pedagogiczne. Nasza kadra to między innymi żołnierze, szkoleniowcy jednostek specjalnych oraz doświadczeni eksperci w dziedzinie antyterroryzmu. Głównym założeniem jest utrzymanie wewnątrz organizacji najwyższego poziomu nauczania, szkoleń oraz jakości treningów w sekcjach w całej Polsce oraz za granicą   

Dzięki współpracy z Global Krav Maga Academy oraz Moryl Team nasi studenci mają możliwość na bierząco śledzić najnowsze metody i techniki treningu oraz dowiedzieć się jak w praktyce sprawdza się skuteczność systemu walki Krav Maga.

Krav Maga for Law Enforcemet

Moryl Team prowadzi szkolenia autorskie w oparciu o izraelski system walki MILITARY KRAV MAGA. Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów pozwalających nabyć oraz doskonalić umiejętności rozpoznawania oraz zwalczania agresji w postaci:

- bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie, zdrowie, wolność własną lub innej osoby.

- niepodporządkowania się do natychmiastowego porzucenia broni lub innego niebezpiecznego narzędzia, którego użycie może zagrozić życiu, zdrowiu lub wolności.

- próby odebrania broni osobie uprawnionej do jej posiadania.

 

Treningi, które prowadzi nasza szkoła służb ochrony przeznaczone są dla pracowników służb ochrony i możemy je podzielić na kilka bloków zagadnień :

 

 Użycie środków przymusu bezpośredniego (kajdanki, pałka typu tonfa) zgdonie z przepisami prawa regulującymi uprawnienia służb ochrony

Techniki obronne przeciwko atakom z użyciem broni białej (nóż, tasak)

Techniki obronne przeciwko atakom z użyciem niebezpiecznego narzędzia (kij, pałka, siekiera)

Techniki obronne przeciwko zagrożeniom z użyciem broni krótkiej (pistolet, rewolwer)

Techniki obronne przeciwko zagrożeniom z użyciem broni długiej (strzelba, karabin maszynowy)

Obezwładnianie przeciwnika przez pracownika służb ochrony

Rozbrajanie uzbrojonego przeciwnika (broń biała, broń palna)

Obrona przed bliskim i bezpośrednim zagrożeniem życia

 

Force on Force 

Force on Force (w wolnym tłumaczeniu Siła na Siłę) jest obecnie jedną z najlepszych form treningu, wykorzystywanego na całym świecie przez jednostki mundurowe.

Główną zasadą treningu FoF jest wywołanie wśród uczestników stresu, strachu, lub strachu przed np. postrzeleniem. Uzyskuje się to poprzez wykorzystanie realistycznie wyglądających

i działających replik broni. Pomimo używania bezpiecznej dla życia amunicji, trafienie może wywołać ból.

“Nic nie wyostrza koncentracji jak strach przed bólem...”

Zachowania te są naturalne i towarzyszą każdemu, podczas działań w realnym zagrożeniu. Nauka kontroli sytuacji w takich warunkach jest kluczem do sukcesu.

W przeciwieństwie do wcześniej stosowanych treningów (gdzie nie wykorzystywano strzelających replik broni) napastnik mógł jedynie posługiwać się np. gumową atrapą broni, która nie wywoływała stresu, bólu lub strachu przed bólem.

Teraz, gdy owe ryzyko staje się częścią treningu, sytuacja ta, staje się kluczem do rozwoju orientacji, podejmowania decyzji, możliwość testowania, oceny zasad, taktyki, umiejętności fizycznych oraz psychicznej klimatyzacji w sytuacjach zagrożenia.

 

 

Większość treningów, które zapewnia szkoła służb ochrony , odbywa się w specjalnej sali przeznaczonej do samoobrony wyposażonej w gumowe repliki pistoletów i noży, kajdanki, pałki wielofunkcyjne.

 

Dodatkowo część zajęć specjalistycznych prowadzona jest na terenie jednostek wojskowych, w miejscach pracy agenta służb ochrony (sklep, bar, ulica) nietypowych lokacjach (woda, ciemne pomieszczenia, piwnice), a także środkach komunikacji (samochód, autobus, samolot).

 

 

Copyright (c) 2005-2010 BTE
Powered by 'NOSH Portal Environment' 2004-2006 Copyright (c)
Created by kwasny.pl .